Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Czy można uzyskać naturalny efekt dzięki kolorowym soczewkom?

Niestety natura ludzka jest już tak skonstruowana, że najczęściej nie jesteśmy zadowoleni ze swojego wyglądu, nie doceniamy tego, co w nas piękne i pragniemy tego, czego nie mamy. Dzieje się tak również w przypadku koloru oczu, który nie zawsze jest dla nas wystarczająco satysfakcjonujący. Jednak nie mamy zamiaru całkowicie go zmieniać, a jedynie nieco podkolorować. W tym przypadku przydadzą Ci się soczewki kolorowe, dzięki którym zyskasz naturalny efekt i zmianę, o której marzyłeś.

Które soczewki wybrać?

To szczególnie trudne zadanie dla osób, które nigdy wcześniej nie miały z nimi styczności, a ich wyobrażenia o soczewkach kolorowych obejmują wyłącznie jaskrawe kolory albo efekt sztucznego spojrzenia, które odrzuca na samą myśl. Jednak współczesne technologie i możliwości, jakie oferują nam producenci szkieł są na znacznie wyższym poziomie. Obecnie nie musisz martwić się o naturalność swojego spojrzenia, ponieważ śmiało możesz skorzystać z soczewek kolorowych podkreślających kolor.

Ich technika wykonania i umieszczenia barwnika w strukturze soczewki została bardzo skrupulatnie przemyślana. W rezultacie naniesiony pigment wraz z rysami tęczówki sprawiają wrażenie idealnego dopasowania, a dopatrzenie się soczewki na oku niemal graniczy z cudem. Do wyboru masz naprawdę całą masę wariantów kolorowych szkieł, które mogą delikatnie podkreślać i rozjaśniać Twój naturalny kolor. Z drugiej strony możesz go nieco przyciemnić i pogłębić, co świetnie sprawdzi się w przypadku niebieskich, błękitnych oczu, które zyskają dodatkową wyrazistość.

Jeszcze inną możliwością jest wybór soczewek subtelnie powiększających oko, dzięki specjalnemu ułożeniu odcieni. Taki zabieg może szczególnie przydać się podczas ważnych imprez i okoliczności, kiedy to kolor oczu możesz potraktować na równi z makijażem i zaskoczyć wszystkich dookoła. Równie świetnie sprawdzą się modele szkieł, które zapewniają świeżość i blask spojrzenia, dzięki swojej specyficznej strukturze. Po założeniu będziesz miał wrażenie, że Twoje oczy niesamowicie się błyszczą, tętnią życiem i wydają się być szczęśliwsze. To wspaniałe uczucie, kiedy możesz jednym ruchem, a w sumie dwoma przy założeniu obu soczewek, zmienić totalnie swoje spojrzenie, zachować naturalność i czuć się przede wszystkim atrakcyjnie i komfortowo.

Soczewki jednodniowe czy miesięczne?

Zdecydowanie dla osób niedoświadczonych polecamy zakupić najpierw jedną parę szkieł jednodniowych w wybranym odcieniu. Wtedy będziesz mógł sprawdzić, czy faktycznie dobrze czujesz się w soczewkach i konkretnym kolorze.

Natomiast dla „weteranów” szkieł kontaktowych radzimy przetestować dany kolor poprzez soczewki jednodniowych, chyba że jesteś w 100% zdecydowany na wybrany model, nie ma żadnych przeciwwskazań przed wyborem soczewek miesięcznych. Warto również zaznaczyć, że soczewki kolorowe dostępne są także w wersji korygującej, a więc idealne dla osób z wadą wzroku. Wówczas kupno soczewek kolorowych miesięcznych będzie najlepszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem.