Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Czy soczewki kolorowe są bezpieczne?

Jako kobieta swoją urodę możesz podkreślić na wiele sposobów. Jednym z nich z pewnością jest założenie kolorowych soczewek, które zmienią kolor oczu. Jednak
wiele z kobiet zadaję sobie pytanie, czy są one zdrowe dla ich oczu.

Jak soczewki mogą zmienić naszą urodę

Wystarczy kilka chwil, by zamienić swój kolor oczu na inny. Obecnie w palecie kolorów nie ma żadnych ograniczeń Dzięki kolorowym soczewkom kontaktowym w jedną, krótką chwilę możemy zmienić kolor naszej tęczówki. Oprócz soczewek, które całkowicie zmieniają kolor naszych oczu, możemy wybrać takie, które delikatnie podkreślą ich barwę. Dzięki temu uzyskamy bardziej wyraziste spojrzenie i podkreślimy naturalny kolor naszych oczu, bez sztucznego efektu. Dzięki kolorowym soczewkom Twoje oczy mogą mieć taki kolor, jaki tylko zechcesz. Duży wybór kolorów i wzorów pomoże Ci zaskoczyć znajomych podczas imprezy czy koncertu. Co więcej, oprócz soczewek zmieniających kolor tęczówki na rynku znajdziesz takie, które powiększą Twoje oczy!

Kolorowe soczewki są dla każdego

Każda kobieta może wyróżnić się z tłumu, nie tylko pod względem zmiany fryzury czy mocniejszego makijażu. Soczewki kolorowe zerówki, mogą być idealnym elementem zaskoczenia siebie i swoich bliskich. Co więcej, może je, nosić każda kobieta, nawet jeśli, nie ma żadnej wady wzroku. Produkowane zerówki, nie korygują wady wzroku, więc przy zdrowych oczach nie pogarszają go. Pełnią jedynie funkcję estetyczną. Co więcej, dzięki temu, że ich barwa nie pokrywa środkowej części, nie mamy zaburzonej ostrością widzenia.

Na co należy uważać?

Kolorowe szkła kontaktowe są całkowicie bezpieczne pod warunkiem, że zostały zakupione w sprawdzonym i zaufanym salonie optycznym, aptece czy sklepie internetowym. Jednakże na rynku możemy znaleźć produkty pochodzące z niepewnych źródeł. Nie daj się skusić niskiej cenie i szerokiej gamie wzorów. Takie soczewki najczęściej są wykonane z materiałów nieprzepuszczających tlenu i mogą podrażniać nasze oczy. Co więcej, pokrywają one często również dużą część białka, co może uszkodzić wzrok.

Zadbać o odpowiednią pielęgnację

Soczewki kontaktowe należy w odpowiedni sposób pielęgnować. Większość soczewek (poza przeznaczonymi do ciągłego noszenia i jednodniowymi) należy każdego dnia ściągać i czyścić płynem pielęgnacyjnym, aby pozbyć się z powierzchni osadów białkowych i tłuszczowych.

Reasumując soczewki kolorowe zerówki, są bezpieczne dla osób bez wad wzroku. Mimo wszystko jednak warto tę decyzję skonsultować z lekarzem, aby nie uszkodzić swojego wzroku.