Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Karnawałowe szaleństwo – soczewki kolorowe dla każdego

To czas zabawy, pełen kolorów i szaleństwa, który można śmiało spędzić w gronie najbliższych w różnych okolicznościach. Niezależnie, czy wybierasz się właśnie na zorganizowany bal karnawałowy czy planujesz domówkę ze znajomymi, powinieneś pomyśleć nad swoim przebraniem. Jak wiadomo karnawał kojarzy się przede wszystkim z kostiumami i wymyślnymi kreacjami, nad którymi warto pomyśleć wcześniej. Naszą propozycją dodatków są właśnie soczewki kolorowe – dowiedz się o nich więcej.

Inspiracja

Potraktuj to jako część dobrej zabawy, kiedy trzeba pomyśleć nad strojem i wszystkimi detalami, a zwłaszcza gdy przebierasz się za jedną ze znanych postaci fikcyjnych. Tutaj właśnie soczewki kolorowe mogą odegrać znaczącą rolę, ponieważ zmiana spojrzenia stanowi niekiedy gwóźdź programu. Co więcej, możliwości obecnie jest naprawdę mnóstwo. Producenci zadbali o podobne okoliczności i stworzyli między innymi kolekcję szkieł zabarwianych ze wzorami. Oznacza to, że po założeniu soczewki Twoja źrenica może całkowicie zmienić kształt, chociażby przypominając kocie oko. Takich motywów znajdziesz jeszcze więcej, aczkolwiek trzeba uważać na kilka rzeczy podczas dokonywania zakupu, o czym wspomnimy w dalszej części artykułu.

Po tak wyraźną zmianą, która przykładowo świetnie sprawdzi się przy przebraniach w stylu science-fiction, można postawić na zmianę koloru oczu, ale na kompletnie inny odcień. Wśród nich znajdują się między innymi mocniejsze barwy zieleni, błękity czy nawet czerń. Ta ostatnia doskonale będzie nadawać się do kostiumów mrocznych i zaczerpniętych z postaci czarnych charakterów w filmach czy bajkach. Z drugiej strony można postawić na inne kolory, które będą przypominać znanych bohaterów albo zwyczajnie różnić się od Twojego naturalnego koloru.

Poza tym dla osób, które nie chcą mocno akcentować zmiany spojrzenia, mamy również propozycję soczewek kolorowych rozjaśniających, pogłębiających kolor czy powiększających oko. W ten sposób będziesz mógł zmienić coś w swoim wyglądzie, ale na pewno nie będzie to tak drastyczna i mocno widoczna zmiana.

Gdzie najlepiej się zaopatrzyć?

Zdecydowanie odradzamy kupowania soczewek kolorowych na nieznanych i niesprawdzonych stronach www, które bardzo często sprowadzają produkty zagraniczne. Najbardziej niebezpieczne obecnie są szkła kontaktowe zabarwiane pochodzące z Azji, które nie są dokładnie przebadane i mogą nawet wywoływać niepożądane skutki uboczne podczas ich noszenia. Zatem przy zakupie soczewek radzimy nie kierować się najniższą ceną, ale przede wszystkim jakością. Taką zaoferują znani producenci, których produkty można zakupić w zaufanych sklepach online oraz salonach optycznych.

Kto może nosić soczewki kolorowe?

W zasadzie to każdy. Nie ma żadnych ograniczeń przy ich noszeniu, a ponadto producenci zadbali jednocześnie o komfort podczas noszenia. Teraz Twoje oczy nie będą czuły się zmęczone czy przesuszone, ponieważ szkła posiadają odpowiednie właściwości nawilżające i przepuszczające powietrze. Zostały stworzone zarówno z mocami dla niedowidzących, ale również istnieją soczewki kolorowe zerówki dla osób, które mają żadnej wady wzroku, a mimo wszystko chcą założyć szkła i zmienić swój dotychczasowy look. Przemyślana została również kwestia czasu noszenia, gdzie możliwości zaczynają się już od wariantu jednodniowego po nawet roczne szkła kontaktowe.

Wybór należy już do Ciebie, ale na pewno nie powinieneś się o nic martwić. Zakładanie czy zdejmowanie soczewek nie jest rzeczą trudną, a ich noszenie jest praktycznie nieodczuwalne. Za to efekt będzie robił naprawdę niesamowite wrażenie – gwarantujemy!