Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Kroplówka nawadniająca – czym jest i kiedy warto ją wykonać?

Właściwe nawodnienie jest istotne dla każdego organizmu, nie tylko tych osób, które są aktywne zawodowo i uprawiają sport. Organizm człowieka składa się w 70% z wody, dlatego nigdy nie można zapominać o jej odpowiedniej ilości. Jeśli nie jesteś w stanie wypić odpowiedniej ilości wody, powinieneś pomyśleć o kroplówce nawadniającej. To świetny sposób na dostarczenie wszystkich minerałów i zachowaniu swojego ciała w dobrym zdrowiu.

Kiedy kroplówka nawadniająca jest wskazana

Kroplówka nawaniająca bardzo szybko pozwala wyrównać straty, które spowodowane są odwodnieniem organizmu. Najlepiej nigdy nie dopuścić do tej sytuacji, ale jeśli już do niej dojdzie, konieczne jest uzupełnienie wszystkich minerałów. Wtedy najlepiej działać szybko i zainwestować w kroplówkę nawadniającą. Istnieją dwie sytuacje, kiedy kroplówka nawadniająca jest wręcz wskazana.

Odwodnienie

Do odwodnienia może dojść na wiele sposobów. Czasami są to dolegliwości, z którymi boryka się każdy z nas, np. biegunka, wymioty czasy wysoka gorączka. Czasem zdarza się jednak, że można doprowadzić do odwodnienia organizmu w trakcie upałów, w wyniku spożywania zbyt dużej ilości kawy lub alkoholu czy też podczas wzmożonego wysiłku fizycznego.

Do najczęstszych objawów odwodnienia należą:

  • osłabienie organizmu,
  • nadmierne pobudzenie,
  • duże pragnienie,
  • zawroty i bóle głowy,
  • rzadki i ciemnożółty mocz,
  • brak apetytu,
  • suchość jamy ustnej i języka.

Senność

Drugim powodem, dla którego warto sięgnąć po kroplówkę nawadniającą, jest senność. Nie ma znaczenia czy wstępuje ona w pracy, podróży czy po intensywnym wysiłku fizycznym. Mózg nie można funkcjonować bez wody, więc jej niedobór może powodować właśnie senność czy zmęczenie. W takiej sytuacji spada nie tylko efektywność i skupienie, ale także twórcze myślenie.

Osoby, które są senne, czują się, jakby życie toczyło się w wolniejszym tempie, a za kierownicą senność może nawet doprowadzić do śmierci. Dlatego tak ważne jest, aby w trakcie dnia czy przed długą podróżą w samochodzie skorzystać z kroplówki nawadniającej. Jest to wskazanie tym bardziej, jeśli w ostatnim czasie nie przyjmowało się za dużo płynów.

Działanie kroplówki nawadniającej

Kroplówka nawadniająca dostarcza do organizmu potrzebne elektrolity, który nawadniają organizm i pomagają w jego szybszej regeneracji. Kroplówka nawadniająca natychmiast uzupełnia także płyny w organizmie, co pomaga w powrocie do normalnej aktywności życiowej.