Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Poradnik dla amatorów – soczewki kolorowe

Nie masz pojęcia jakie wybrać ani skąd kupować bezpiecznie soczewki kontaktowe kolorowe? Wszystkiego, co musisz wiedzieć na początku dowiesz się tutaj. W naszym poradniku znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie kolorowych szkieł, które pewnie Cię nurtują i jeszcze nie znalazłeś na nie rozwiązania.

Gdzie można je kupić?

Na pewno warto poszukać w internecie, ale tutaj uwaga – nie każde źródło okaże się ostatecznie bezpieczne i zaufane. Powinieneś unikać stron www zza granicy lub z nieznanych dotąd źródeł, które nie są przez nikogo polecane ani nie wyglądają na rzeczywiste. Mogą okazać się oszustwem, a co gorsze, zamówiona szkła mogą stać się dla Ciebie niebezpieczne, a nawet szkodliwe.

Właśnie dlatego polecamy sprawdzić asortyment sklepu internetowego MylenShop albo salonów optycznych stacjonarnych, gdzie możesz spotkać się z mniejszym wyborem, ale z pewnością będzie to udany i sprawdzony zakup. Również niekoniecznie polecamy wybór soczewek z drogerii, choć ich wyposażenie staje się z czasem coraz bardziej profesjonalne.

Jakie kolorowe soczewki wybrać?

W kwestii kolorów pozostawiamy Ci dowolność, a obecnie nie musisz martwić się o brak ulubionego odcienia albo nawet motywu nadrukowanego na soczewce. Znajdziesz teraz tak wiele propozycji soczewek podkreślających naturalny kolor oczu, całkowicie zmieniających kolor, soczewki typu Crazy Lens i wiele innych pogłębiających odcień, rozjaśniających czy powiększających optycznie oko.

Możliwości jest wiele, ale to już Ty decydujesz, które z nich interesują Cię najbardziej. Warto na początku zapoznać się z najpopularniejszymi markami kolorowych szkieł, by na początek wybrać faktycznie sprawdzone i polecane firmy, jak na przykład Ciba Vision/Alcon, Zeiss albo MaxVue Vision. W dodatku musisz zwrócić uwagę na wielkość mocy soczewek, które mogą być przeznaczone dla krótko- lub dalekowidzów czy astygmatyków. Zatem jeśli masz jakąkolwiek z wad, musisz uwzględnić ich moce również w szkłach kolorowych.

Natomiast jeśli nie masz żadnych trudności z widzeniem, możesz śmiało zdecydować się na zerówki soczewki bez jakichkolwiek mocy korekcyjnych. Pod uwagę możesz wziąć także długość użytkowania szkieł, gdzie do wyboru masz:

  • soczewki jednodniowe (polecane na pierwszy raz)
  • soczewki dwutygodniowe
  • soczewki miesięczne
  • soczewki kwartalne
  • soczewki roczne

Jak zajmować się soczewkami?

We wszystkich na rodzajach, na które się zdecydujesz, oprócz soczewek jednodniowych, musisz również posiadać niezbędne akcesoria do pielęgnacji, a mianowicie płyn do płukania soczewek, pojemniczek plastikowy do przechowywania i ewentualnie płyn dezynfekujący. Możesz z drugiej strony zakupić od razu uniwersalny i wielofunkcyjny płyn do płukania, odkażania, nawilżania i czyszczenia soczewek.

Należy zdejmować je codziennie i moczyć w płynie, który również trzeba zmieniać każdego dnia. Poza tym przypominamy o trzymaniu się zaleceń producenta szkieł, by nie nosić ich dłużej niż jest to proponowane na opakowaniu.