Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Soczewki kolorowe dla astygmatyków

Masz problemy z widzeniem i stwierdzono u Ciebie niezborność oka? To jeszcze nic straconego, ponieważ też śmiało możesz korzystać z kolorowych soczewek, ale przeznaczonych wyłącznie dla astygmatyków. To rewolucyjne rozwiązanie, które pozwoliło na osiągnięcie przełomu w technologii okulistycznej, a także sprawiło przyjemność wielu osobom, które marzyły o zmianie koloru oczu przy jednoczesnej możliwości korygowania wzroku.

Soczewki kolorowe i astygmatyzm – na czym polega?

Dla niewtajemniczonych opiszemy jeszcze po krótce z jakimi objawami wiąże się astygmatyzm zwany również niezbornością oka. Mówiąc najprościej, jest to wada rogówki lub soczewki ocznej, które uległy rozciągnięciu i zniekształceniu. W rezultacie wiązka światła, która wpada do oka również jest zniekształcona i powoduje różne problemy z widzeniem.

Przede wszystkim mowa o osłabionym wzroku, by dostrzec zarówno przedmioty z bliska, jak i z daleka. Do tego dochodzą również inne trudności jak zamglony obraz i pogorszenie ostrości widzenia, co sprawia duży kłopot przy poruszaniu się czy funkcjonowaniu bez okularów czy soczewek kontaktowych.

Powstały, więc soczewki toryczne, które regulują ostrość widzenia na różnych odległościach, a w dodatku możesz mieć do czynienia także z soczewkami kolorowymi torycznymi. Różnią się jak w pozostałych przypadkach jedynie zawartością barwnika zamkniętego w budowie soczewki. Jest to jak najbardziej bezpiecznie i szczelnie zrobione, aby nic nie uszkodziło ani nie podrażniło Twoich oczu.

Soczewki kolorowe toryczne – dla kogo?

Kierowane są naturalnie do astygmatyków, ale warto też wspomnieć o innym aspekcie noszenia kolorowych szkieł. Dają one możliwość kompletnej zmiany wizerunku, co może być bardzo ważne zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. To prosty i nieingerencyjny sposób na metamorfozę, którą na pewno wszyscy dookoła zauważą.

Możesz zdecydować się na totalną zmianę looku, kiedy mając jasnobłękitne oczy, zapragniesz zmienić je na kruczo czarne lub w odcieniu butelkowej zieleni. Możliwość wyboru odcieniu jest naprawdę mnóstwo, a dla najbardziej szalonych możemy polecić soczewki kolorowe ze wzorami, które kompletnie mogą zmieniać kształt rogówki. Doskonale nadają się jako element przebrania, którym przeniesiesz się do świata fikcyjnego.

Natomiast dla osób, którym nie zależy na drastycznych zmianach swojego wyglądu, możemy zaproponować soczewki pogłębiające kolor oczu lub rozjaśniające, przyciemniające czy powiększające optycznie oko. Efekt jest bardziej naturalny i mniej zauważalny, ale z pewnością poczujesz się w nich wyjątkowo i bardzo atrakcyjnie.