Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Soczewki kolorowe korekcyjne czy zerówki?

Pytanie – które z nich wybrać? Odpowiedź znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule, gdzie postaramy się podpowiedź jakiego rodzaju szkła kontaktowe będziesz potrzebował w swoich wypadku. Zobacz, jak je dobierać i czym kierować się podczas zakupu, a na pewno uda Ci się dopasować idealne soczewki kontaktowe dla swoich oczu.

Kolorowe soczewki korekcyjne – dla kogo?

Jak możesz się domyślać chodzi o osoby z wadą wzroku, które w zależności od dolegliwości, możemy podzielić na:

  • krótkowzroczność – problemy z widzeniem przedmiotów z daleka;
  • dalekowzroczność – problemy z widzeniem przedmiotów z bliska;
  • astygmatyzm – problemy z widzeniem na różnych odległościach wraz z zaburzeniem ostrości;
  • presbiopia – problemy z widzeniem dotyczące osób starszych, która siatkówka oka staje się coraz mniej elastyczna.

Wszystkie te trudności z widzeniem posiadają swoje odpowiedniki soczewek korekcyjnych, które znajdziesz również w wersji zabarwianej. Mowa o soczewkach sferycznych dla krótko- i dalekowidzów, soczewkach torycznych dla astygmatyków i soczewkach progresywnych dla seniorów. Działają one dokładnie na tej samej zasadzie, co zwykłe szkła korygujące, a różnią się wyłącznie pigmentem zawartym wewnątrz soczewki.

To w 100% bezpieczne i polecane rozwiązanie przez okulistów, którzy również mogą pomóc nam w doborze soczewek korygujących kolorowych. Należy zbadać swoją wadę wzroku za pomocą specjalnych przyrządów, a następnie dopasować do niej właściwy rodzaj i moc soczewek. Na każdym oka moc ta może być inna, dlatego czasami konieczny jest zakup dwóch opakowań kolorowych soczewek na lewe i prawe oko.

Soczewki kolorowe zerówki – po co je nosić?

Skoro nie masz stwierdzonej żadnej wady wzroku, to czy możesz nosić soczewki kontaktowe zabarwiane? Oczywiście, że tak.

Są zbudowane w ten sam sposób, ale bez uwzględnienie mocy w soczewkach, dlatego potocznie nazywane są zerówkami. Nie korygują one wady wzroku, a istnieją jedynie pod postacią kolorowych soczewek. Mogą nosić je wszystkie osoby bez przeciwwskazań, które po prostu marzą o zmianie koloru swoich naturalnych oczu. Teraz jest to jak najbardziej możliwe i bezpieczne, ponieważ możesz wybrać jeden z produktów od znanych producentów, którzy specjalizują się w produkcji soczewek kolorowych korygujących.

Jeśli prawidłowo je założysz, nie odczujesz żadnej różnicy, oprócz spojrzenia w lustro i oczarowania swoim nowym kolorem oczu. Wszystko stało się możliwe – z koloru ciemnego brązu możesz nagle cieszyć się przejrzystym błękitem, a podczas imprez tematycznych możesz zaskoczyć wszystkimi soczewkami z różnymi motywami i wzorami, które nie utrudniają w żaden sposób widzenia. Wszystko to zostało stworzone w taki sposób, aby użytkownikom przynosić maksimum korzyści.