Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Soczewki kolorowe – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć

Soczewki kolorowe sprawiają, że nasze oczy mogą diametralnie zmienić swój wygląd. Do niedawna tylko dla osób bez żadnej wady wzroku, a obecnie możemy znaleźć również i takie przeznaczone właśnie dla nich. W poniższym wpisie przedstawimy najważniejsze informacje o soczewkach kolorowych.

Soczewki kolorowe a wada wzroku

Soczewki kolorowe do niedawna były używane tylko dla tych, którzy chcą zmienić swój wygląd. Stały się modne wśród tych, którzy wcale nie mają żadnej wady wzroku. Obecnie wiele osób ich używa wraz z dokonywaniem licznych zmian w swoim ciele. Można zastosować je w aspekcie estetycznych, a od niedawna również można zastosować takie soczewki kolorowe, które poprawiają nasz wzrok. W rezultacie dla osób, chcących zmienić zabarwienie swojej tęczówki i zadbać o wzrok, pojawiły się soczewki zarówna dla daleko-, jak i krótkowidzów. Efektem tego jest wybór wielu barw oraz kolorów, a także nietypowych wzorów, które można znaleźć w ofercie producentów soczewek. Oczywiście na rynku dostępne są w wersji dla osób, które nie mają wcale żadnych wad wzroku, którzy chcą po prostu odmienić swój wygląd i wprowadzić coś innego. To soczewki zerówki, dzięki którym zmiana wyglądu będzie widoczna gołym okiem.

Rodzaje soczewek kolorowych

Oczywiście soczewek na rynku i ich rodzajów jest ogromna ilość. Możemy spotkać je w różnych wersjach – miesięczne, dwutygodniowe, kwartalne, roczne, czy jednodniowe. Dla osób, które nie mają żadnej wady wzroku, poleca się oczywiście zerówki, które tak samo mają za zadanie zmienić wygląd oka i nie wymagają znaczącej pielęgnacji. Każdy może nie tylko poprawić swój wzrok, ale również pokreślić oczy za pomocą zabarwionych soczewek. Pozwala to na naturalny efekt, dzięki niektórym rodzajom soczewek. Należy wspomnieć o takich, które całkowicie zmieniają naturalny kolor tęczówki bądź mają różne wzory, np. zebra czy kocia źrenica. Zazwyczaj soczewki ze wzorami są przeznaczone dla osób, które nie mają żadnej wady wzroku. Kolejne z nich to takie, które wzmacniają i pogłębiają kolor oczu – nie kryją tęczówki, a jedynie sprawiają, że ich kolor staje się intensywny wraz z większym ich kontrastem. Spojrzenie jest wyraziste, głębokie, a naturalna barwa oka pogłębiona. Dostępne również takie, które powiększają oczy i dodatkowo rozświetlają je, dając tęczówce większy, naturalny kształt, sprawiając, że oko wygląda na zdecydowanie lepsze. Wiele z tych rodzajów soczewek kolorowych znajdziesz na mylenshop.com, gdzie z pewnością szeroki ich wybór sprawi, że wybierzesz odpowiednie.