Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Soczewki podkreślające kolor oczu

Soczewki na oczy, to doskonałe rozwiązanie jeżeli chcesz jednocześnie korygować wzrok i np. nosić okulary przeciwsłoneczne. Innowacyjnym rozwiązaniem, które staje się coraz bardziej popularne, są soczewki korekcyjne kolorowe. Te z fantazyjnym wzorem lub o intensywnej barwie, są przeznaczone dla osób, które chcą podkreślić kolor oczu, wydobyć naturalny kolor tęczówki i ogólnie – zmienić swój wizerunek. Z poniższego artykułu dowiesz się, jakie soczewki kontaktowe kolorowe wybrać i gdzie najlepiej je zakupić.

Czy soczewki zmieniające kolor oczu są bezpieczne?

Jeżeli zastanawiasz się, czy barwnik soczewek kontaktowych nie uszkodzi Twojego wzroku, śpieszymy z odpowiedzią na to pytanie. Producenci kolorowych szkieł kontaktowych dbają o to, by były w pełni bezpieczne. Pigmenty, które sprawiają, że nasze oczy są bardziej brązowe, niebieskie lub zielone zatopione są wewnątrz soczewki, dlatego nie ma mowy o tym, żeby podrażniły oczy. Profesjonalne kolorowe soczewki mają bardzo wysoką przepuszczalność tlenu, dlatego gwarantują komfort noszenia. Bez względu na to, czy stosujesz soczewki miesięczne kolorowe, czy soczewki jednodniowe, możesz je bezpiecznie stosować. Warto jednak zaopatrzyć się w specjalne płyny do czyszczenia i akcesoria do przechowywania szkieł, aby zachować odpowiednią higienę i pielęgnację.

Pamiętaj, że przed zakupem soczewek kontaktowych niezwłocznie udaj się do lekarza, który przeprowadzi odpowiednie badanie i zadecyduje, czy Twoje oczy nie są zbyt wrażliwe na noszenie szkieł. Nawet, jeżeli nie masz żadnej wady wzroku i chcesz stosować je, żeby uzyskać freshlook, musisz skonsultować to, ze specjalistą.

Jakie soczewki kontaktowe kolorowe wybrać?

Jeżeli lekarz zdecydował, że możesz stosować ten zabieg kosmetyczny, polecamy korzystać wyłącznie z zaufanych sklepów sprzedających soczewki, ewentualnie ze sklepów internetowych renomowanych firm. Strona główna takiego sklepu powinna zawierać rozbudowane informacje na temat tego, skąd zamawiają produkty swoje produkty oraz wszelkie informacje o certyfikatach, że ich towary pochodzą z legalnych źródeł.

Zdecydowanie bardziej polecamy kupno soczewek, które jedynie podkreślą barwę oka, a nie takie, które sprawią, że tęczówka będzie wyglądała nierealistycznie. Pamiętaj, że nie komponujesz przebrania na Halloween, a jedynie chcesz uzyskać naturalny freshlook,

Jaka firma z soczewkami będzie najlepsza?

W sklepie Mylenshop, możesz zakupić soczewki kolorowe, które są bezpieczne dla oczu i dodatkowo podkreślają ich piękną barwę. Godne polecenia są soczewki firmy Air Optix Colors, dzięki którym uzyskasz wyjątkowe spojrzenie i jednocześnie piękny i naturalny wygląd. Dzięki tym soczewkom jedynie podkreślisz barwę tęczówki, bez efektu sztucznego oka.

Firma Acuvue, to jeden z najpopularniejszych dystrybutorów soczewek kontaktowych w Polsce. Jeżeli nie czujesz się pewnie w codziennej pielęgnacji soczewek, zdecydowanie lepsze będą dla Ciebie soczewki kontaktowe day Acuvue, ponieważ co wieczór wyrzucisz zużytą parę do kosza, a następnego ranka założysz nową. Soczewki kolorowe Acuvue są dostępne w wielu różnych kolorach, które podkreślą kształt twarzy i sprawią, że spojrzenie będzie bardziej wyraziste i hipnotyzujące. Warto zaznaczyć również, że firma Acuvue produkuje szkła kolorowe dostosowane do różnego rodzaju wady wzroku: toryczne, progresywne, czy sferyczne.