Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jak założyć i zdjąć soczewki kontaktowe?

To pytanie zadają sobie zapewne osoby, które dopiero zrezygnowały z noszenia tradycyjnych okularów i nie mają absolutnie żadnego pojęcia w jaki sposób powinny być użytkowane szkła kontaktowe. W tym celu stworzyliśmy poniższy artykuł, które pomoże Ci zapoznać się z właściwościami soczewki i pozwoli obchodzić się z nią delikatnie i bezpiecznie.

Jak stosować?

Wszystko zależy oczywiście od rodzaju soczewek jakie posiadasz, a zdecydowanym i godnym polecenia źródłem jest internetowy sklep MylenShop.com, gdzie znajdują się wyłącznie wysokiej jakości produkty znanych marek. O każdej z nich możesz poczytać w internecie albo poradzić się swoich bliskich, którzy również użytkują szkła kontaktowe. W innym przypadku warto zapytać swojego lekarza okulisty jaka firma, a przede wszystkim jaki typ soczewek będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy.

Generalnie można wyróżnić soczewki jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne, a nawet roczne, aczkolwiek na sam początek polecamy zakup kilku opakowań soczewek jednodniowych, które pozwolą Ci się przyzwyczaić do ich obecności na oku. Co więcej, możesz wybierać spośród szerokiej gamy mocy, które także są przeznaczone do poszczególnych typów schorzeń. Wady również mogą się różnić właściwościami dolegliwości, gdzie widzenie może pogorszyć względem bliskości czy wyrazistości.

Higiena na pierwszym miejscu

Nieważne czy właśnie zakładasz czy zdejmujesz soczewki, musisz obowiązkowo pamiętać o zachowanie jak największej sterylności, ponieważ powierzchnia soczewki nie powinna być ani zabrudzona ani posiadać na sobie jakiekolwiek drobinki. Wszystko to może bardzo zaszkodzić Twoim oczom, powodując dyskomfort oraz pogorszone widzenie. Właśnie swędzenie, pieczenie czy zaczerwienione oczy mogą być skutkiem nieprawidłowego oczyszczenia szkieł.

Aby zapobiec takim rezultatom, należy przede wszystkim zaopatrzyć się w specjalne płyny i preparaty do czyszczenia i dezynfekowania szkieł, a także ich przetrzymywania w sterylnym pojemniczku. Wówczas mamy pewność, że soczewki następnego dnia będą dokładnie w takim samym stanie jak poprzedniego. Ponadto podczas każdorazowego nakładania lub ściągania soczewki z oka nie wolno zapominać o precyzyjnym umyciu i wysuszeniu rąk. Najlepiej i najbezpieczniej stosować płyny i mydła antybakteryjne, które nie pozostawią na dłoniach żadnych zabrudzeń czy bakterii mogących także spowodować infekcję.

W kwestii metody ich założenia czy zdjęcia nie ma jednego prawidłowego sposoby, gdyż każdy musi samodzielnie dojść do wprawy. Jednak najczęściej poleca się lekkie muśnięcie soczewki opuszkiem palca wskazującego i jednoczesne przytrzymanie powiek drugą ręką. Wówczas można ześlizgnąć szkło kontaktowe z oka, a następnie złapać je w miejscu zmarszczenie. Dla niektórych brzmi to banalnie, a dla pozostałych nadal jest to niezrozumiałe. Właśnie dlatego trzeba próbować i nie poddawać się, by odkryć własną niezawodną metodę.